Free Web Templates Website Templates Website Design

Projeksiyon Sistemlerinde Rainbow EffectDLP teknolojisi ile üretilen projeksiyon cihazları nın  bir numaralı handikapı olarak ortaya atılan “rainbow effect” - “gökkuşağı etkisi” inden bahsedeceğiz.

Projeksiyon cihazları yakın zamana kadar 2 teknoloji ile üretiliyordu; LCD ve DLP projeksiyonlar. Şu sıralar bu iki teknolojiye LED projeksiyon teknolojisi de eklenmiş durumda, ama bugünkü konumuz olan rainbow effect sadece DLP teknolojisi ile üretilen projeksiyon cihazları için geçerli bir problemdir ve yıllarca DLP-LCD rekabetinde önemli bir rol oynamıştır ve herzaman  LCD projektör üreticilerinin bir numaralı kozu olmuştur :)

Dlp projeksiyon cihazlarında rastlanan rainbow effect kısaca: Hareketli sahnelerde görüntüde oluşan ve gözle farkedilebilen renk geçişidir. Bu renk geçişi hassas gözler ile çok rahat bir şekilde hissedildiğinden ve bir gökkuşağının andırdığı için bu ismi almıştır. Buradaki ilginç nokta, bazı izleyicilerin bu etkiyi hiç hissetmemesi bazılarının ise çok -rahatsız olmasıdır.  Bu yüzden bana projeksiyon almaya niyetlenen bir eş-dost gelip de LCd mi DLP mi? diye sorduğunda; ben gözlerin hassasmı diye sorarım. Çünkü rainbow effect sizi rahatsız etmiyorsa, DLP projeksiyonların LCD projeksiyonlara göre gerçekten önemli artıları vardır ama gökkuşağı etkisini hissediyorsanız da bir video gösterimini o cihazla 10 dk bile takip etmekte zorlanırsınız.Diğer Haberler >>>Projeksiyon Cihazları

Medikal Cihazlar

Gemi Elektroniği (Radar Sistemleri)

CNC Makinaları

Sanayi Makinaları

Otomotiv Elektroniği

Elektronik

İçerisinde Elektronik Kart bulunan her sektörde onarım yapabilecek altyapı ve cihazlar ile  Bireysel cihazlardan hastane ekipmanlarına, otomotiv sanayinden Gemi Elektroniğine kadar bir çok alanda hizmet vermekteyiz.

detaylı bilgi...
Notebook

Dizüstü bilgisayarlarınızın onarımlarını 20 yıllık tecrübesi ile gerçekleştiren BTA Notebook Servisi , kaliteli yedek parça, son teknoloji Onarım Malzemeleri ve uzman kadrosuyla 20 yıldır hizmetinizde olmaktan onur duyar.

detaylı bilgi...
Bilgisayar>

En gelişmiş elektronik devrelerden biri olan Bilgisayar kartları ve diğer Bilgisayar aksesuarlarında da her zaman yardımcınız olan BTA Bilgisayar, veri kurtarma, yedekleme ve gelişmiş bilgisayar çözümleri ile hizmetinizde.

detaylı bilgi...